Yaşam

Büyü’den çevre için toprağa dokunmaya davet

Doğanın büyüsünü paylaşmak ve bitkilerin sihri ile insan hayatına değer katmak için kolları sıvayan üç kadın girişimcinin kurduğu Büyü, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne dikkat çekerek, herkesi toprağa dokunmaya davet ediyor.

"Yaşayan Geçmişi ile Bursa Okulunuzda" projesi, öğrencilerle buluştu

Bursa’nın tarihi ve kültürel değerlerine yönelik farkındalık oluşturmak ve kentlilik bilincine sahip nesiller yetiştirilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlendiği ‘Yaşayan Ge

Filizlenen çaylar “yuva” oluyor

RİZE- 01.06.2023 - HİBYA - Rize Valiliği himayesinde Çaykur Genel Müdürlüğü’nün koordinesinde gerçekleştirilecek “Çay Sokağı” projesi kapsamında çay bölgelerindeki müstahsiller ve hayırsever vatandaşlar tarafından yapılacak y

Yorgun mermi isabet eden Emirhan hayatını kaybetti

ŞANLIURFA- 01.06.2023 - HİBYA - Şanlıurfa'nın Eyyubiye ilçesi Topdağı Mahallesi'nde seçim gecesi kutlamaları sırasında yorgun mermi isabet eden Emirhan Gelgir, 1 hafta boyunca yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybetti.

Muğla Büyükşehir, ipekböcekçiliği üretimi için desteklerini sürdürüyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi ipekböcekçiliği üretimi için üreticilere dut fidanı, besleme evi desteklerine devam ediyor.

Başkan Gürkan: "“Malatya basını üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir"

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya’daki basın yayın kuruluşlarının bulunduğu konteyner merkezini ziyaret etti.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Noğay’a veda yemeği düzenlendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay’ın emekliye ayrılacak olması nedeniyle MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert’in ev sahipliğinde veda yemeği düzenlendi.

Konya Büyükşehir’in yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı

Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Medeniyet Okulu Projesi kapsamında öğrencilere yönelik düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

Eliyle iş yapanların hastalığı: "Karpal Tünel Sendromu"

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Emre Ünal, genellikle ellerini fazla kullanarak iş yapanlarda görülen karpal tünel sendromu ve tedavisi hakkında açıklamalarda bulundu.

Hücre gençleştirmesini sağlayan glutatyon gebelik şansını arttırıyor

Anadolu Sağlık Merkezi Tüp Bebek Merkezi Direktörü Prof. Dr. Tayfun Kutlu, glutatyon hakkında bilgiler verdi.

Çocuğunuzun omurgasını gözlemleyin

Memorial Şişli Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nden Doç. Dr. İsmail Oltulu, skolyoz hakkında bilgi verdi.

Çin’de üniversite sınavına rekor başvuru yapıldı

Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan rakamlara göre, Çin’de “Gaokao” olarak da bilinen üniversite giriş sınavına bu yıl 2022’ye göre 980 binlik bir artışla 12.91 milyon kişi başvurdu.

Obezite cerrahisi hakkında en çok merak edilen 8 soru

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Eyüp Gemici, obezite cerrahisi hakkında en sık merak edilen soruları yanıtladı; önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.

40 yaş sonrası meme kanseri taramaları ihmal edilmemeli

Medical Park Çanakkale Hastanesi Radyoloji Kliniği’nden Uzm. Dr. Orhan Kaya, meme kanserinde tarama programlarından ultrasonografi ve mamografi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kayseri'de ilkbahar dönemi yabancı otlarla mücadele çalışmaları başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kentin dört bir yanında yabancı ot temizliği ve çim biçme çalışmalarını sürdürüyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı, 2023 yılı ilkbahar dönemi yaban

Doç. Dr. Kamaşık: “Erken tanı, skolyoz tedavisinin başarısını oldukça artırmaktadır”

Beyin ve Sinir Cerrahisi Doç. Dr. Kağan Kamaşak, günümüzde yaygın olarak görülen skolyoz hastalığı ile ilgili bilgi verdi.

Getirİş bir yılda 2,2 milyon kullanıcıya ulaştı

Getir’in yeni nesil iş platformu Getirİş, konum bazlı canlı harita özelliği ile iş, çalışan ve hizmet arayanları lokasyonlarına göre bir araya getiriyor. Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veren ve bir yıl içerisinde 2,2 milyon kullanıcıy

ABB hafriyat atıklarını temizleme çalışmalarına devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde çevre ve insan sağlığına risk oluşturacak gecekondu molozlarını ve vatandaşlardan gelen talepler üzerine kaçak dökülen hafriyat atıklarını temizlemeye devam ediyor.

Zeynep Tosun X Trendyol işbirliği özel bir koleksiyon ile devam ediyor

Trendyol, tasarım dünyasının önde gelen isimlerinden Zeynep Tosun ile iş birliğini sürdürüyor. Zeynep Tosun’un ‘parti’ temasıyla oluşturduğu Zeynep Tosun X Trendyol koleksiyonu, plajdan geceye yaz mevsiminin sıcak enerjisini gardrobun

DHL Express Türkiye’den Avrupa’ya üst düzey atama

Mustafa Tonguç, DHL Express Almanya CEO’su olarak atandı

Reklam

© Hibya haber ajansı. Tüm hakları saklıdır.