Home Dijital Gazete Karaca: “Görmeyen gözleriniz görsün”

Karaca: “Görmeyen gözleriniz görsün”

by sermayedunyasi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Karaca açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“ELEKTRİK ZAMLARI ÇİFTÇİYİ VURDU!”

“Ekonomik buhranın en derin etkilerini, tarım ve hayvancılık sektöründe çalışan, üreten çiftçilerimizin yaşamakta olduğuna dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca “Kullandıkları gübre en az 4 kat arttı. Son 6 ayda tarlalarını sürmek için kullandıkları kullandıkları mazot yüzde yüz pahalandı. Bu da yetmiyormuş gibi, kullanmak zorunda oldukları elektrik zamları nedeniyle çiftçimiz üretemez hale geldi. Hayvancılık sektöründeki yurttaşlarımız, artık elektrik faturaları nedeniyle hayvanları sağamaz hale geldi.” açıklamasını yaptı.

TARIM VE HAYVANCILIK SEKTÖRÜNDEN İSYAN: ARTIK BİZİ GÖRÜN!

Kendine ulaşan çok sayıda üreticinin isyanının haklılığını vurgulayan Gülizar Biçer Karaca şunları söyledi: “Üreticilerimiz, emekçi kardeşlerimiz diyor ki: En azından artık bizi görün, elektrik faturalarında indirime gidin. Çiftçilerimiz üretmek, hayvancılıkla uğraşan yurttaşlarımız ekmeklerini bu sektörden kazanmaya devam etmek istiyorlar. İşte haklı talepleri:

Mazottaki KDV ve ÖTV’nin indirilmesi

Gübredeki KDV’nin indirilmesi

Elektrikteki vergilerin kaldırılması

Elektriğin devlet tarafından sübvanse edilmesi

BAKANA ÇAĞRI: GÖRMEYEN GÖZLERİNİZ ARTIK GÖRSÜN!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, ithalata dayalı tarım politikasıyla üreticimi bitiren, zamlarla vatandaşı hayata küstüren, hemşehrilerimizin sırtına yük üstüne yük bindiren AKP iktidarına ve Tarım ve Orman Bakanı’na çağrıda bulundu: Tarım ve hayvancılıkla uğraşan, ayakta durmaya çalışan üreticilerimizin üretmesi ve üretmeye devam edebilmesi için artık görmeyen gözleriniz görsün.”

Hibya Haber Ajansı

Related Posts

Leave a Comment