Şok marketler’den ben de varım projesine destek

Dilara Demirel ve Serra Koçoğlu isimli lise öğrencileri; kadınların el emeğini, aile bütçelerine katkı sağlayabilecekleri bir platforma taşıdı. “Kadınları ekonomik ve toplumsal hayatta güçlendirme” hedefiyle yola çıkan “Ben de Varım” projesi kapsamında üretilen bez alışveriş çantaları, projeye destek olan ŞOK Marketler tarafından kadınlardan satın alınarak satışa sunuluyor.

Proje kapsamında kadınların yaptıkları bez alışveriş çantalarının adedini 4.50 TL’ye satın alan Şok Marketler, bu çantaları 81 ildeki tüm mağazalarının kasa arkasında hiçbir kâr amaçlamadan tüm vergiler dahil 5,00 TL’den satışa sunuyor.

“Proje el emeğini katma değere dönüştürüyor”

Proje fikrinin Şok Marketler’in çevreye katkı, kadın emeğini değerlendirme ve aile bütçesine destek olma vizyonu çerçevesinde olduğunu belirten ŞOK Marketler Pazarlama Direktörü Nilhan Gülbahçe, “Dilara ve Serra bizleri bu projeye inandırdı ve heyecanlandırdı. Bu nedenle kendilerine destek olmak istedik.“Ben de Varım” projesine destek olarak hem geleceğimiz olan öğrencilerin deneyimlerini destekliyor, hem de kadınlara ulaşarak el emeklerinin ve üretimlerinin toplumda yaygınlaşmasına ve potansiyel kitleye ulaşmasına katkı sağlıyoruz. Şok Marketler olarak, yeni poşet yönetmeliği sonrasında, halkımıza daha da yakından dokunan bir yaklaşımla konuyu ele almak istedik. Öğrencilerimizin küçük ölçekte uyguladığı projeyi ölçeklendirerek tüm Türkiye’den kadınların katılımını sağlayacak şekilde büyütüp uzun soluklu olmasını hayal ettiğimiz projemizin ilk adımını attık. Sosyal medya hesapları üzerinden bize ulaşan ev kadınlarıyla iletişim kurarak ve onları yönlendirerek projeye katılımları sağlandı. Her bir çalışanımızın emek ve mesai harcayarak destek verdiği proje kapsamında mağazalarımızın en görünür noktalarında kadınlarımızın el emeği çantalarını hiçbir kâr amaçlamadan satışa sunuyoruz” dedi.

“Kadın emeğine destek devam edecek”

“Ben de Varım” projesiyle Türkiye’nin dört bir yanındaki ev kadınlarına ulaşarak el emeklerinin ve üretimlerinin toplumda yaygınlaşmasına ve potansiyel kitleye ulaşmasına katkı sağladıklarını dile getiren Gülbahçe, “Projeye dahil olan kadınların elde ettikleri kazancı, kendilerinin veya çocuklarının küçük de olsa bir ihtiyacını karşılamada kullanacak olmaları bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı” ifadelerini kullandı. Gülbahçe, Şok Marketler’in gelecek dönemlerde de kadın emeğini destekleyici farklı projelerle toplumsal kalkınmaya katkı sağlamayı sürdüreceklerini dile getirdi.

Ben de Varım Projesine nasıl başvuruluyor?

“Ben de Varım Projesi” kapsamında, Şok Marketler’in faaliyet gösterdiği Türkiye’nin 81 ilinde başvuru kabul ediliyor. Her birinin el yapımı olması gereken bez çantalar 40 cm x 40 cm büyüklüğünde olması ve 5 kilogram taşıma kapasitesine sahip olması gerekiyor. Her bir kadından bir kereye mahsus 10 adet çanta alınabiliyor. Her yaştan kadının katılımına açık olan projede, Temmuz ayından bu yana yaklaşık 700 kadınla iletişime geçildi.

Projeye başvurmak isteyen kadınlar projenin detaylarını ve kurallarını mağazalardan, “0 539 570 63 33” numaralı Whatsapp hattından veya https://www.sokmarket.com.tr/sikca-sorulan-sorular adresinden yetkililere ulaşarak öğrenebiliyor.

ŞOK Marketler Tic. A.Ş. Hakkında:

1995 yılında kurulan ŞOK Marketler Ticaret A.Ş., 2011’in ağustos ayında Yıldız Holding bünyesine geçmiştir. 2011 yılında 1.200 mağaza ile faaliyet gösteren şirket Haziran 2019 itibarıyla Türkiye’nin 81 ilinde 6.844 mağazası, 30 binin üzerinde çalışanı, özgün iş modeli, modern perakendeciliğin gereklerine uygun dijital altyapısı, güçlü ve dinamik insan kaynağı ile müşterilerine hizmet vermektedir. 2016 itibarıyla mağaza konseptini tamamen yenileyen ŞOK Marketler, tüketicilerin temel ihtiyaçlarının tamamına yakınını, bilinen markalı ürünlerle ve uygun fiyatlarla, evlerinin yakınındaki mağazalarında müşterilerine sunmaktadır. Ayrıca, farklı nedenlerle ekonominin dışına çıkmak durumunda kalan Mis, Piyale, Mintax, Amigo, Evin gibi köklü ve bilinirliği yüksek, kaliteli ve uygun fiyatlı, tarihi geçmişi olan özgün markalarını ekonomiye kazandırarak Türkiye’nin bu değerli markalarını müşterilerine piyasanın tanınmış markalı ürünleriyle bir arada sunmaktadır. ŞOK Marketler, mağazalarına giren her bir müşterinin rahat, kaliteli ve hesaplı alışveriş deneyiminden memnun olarak ayrılmasını sağlamak vizyonuyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Mayıs 2018’de halka arz edilen Şirket’in hisseleri SOKM koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Kaynak:mese

© Hibya haber ajansı. Tüm hakları saklıdır.